17 Ağustos 2018 Cuma
DERGİLER >> Lâ 8. sayıda
15.Mayıs.2017 19:25

Üniversite öğrencilerinin emeklerinden oluşan Lâ Dergisi “Vefâ” dosya konusu ile Mayıs ayında okurla buluşuyor. Derginin kapağı, Raziye Yıldız’ın çizgisini taşıyor.

Hat Üstadı İzzet Elitaş’ın Hüsn-i Hattı çekiyor dikkatleri. Bir “Vefâ” da onun kaleminden geliyor.

Derginin şiir bölümünde; Faruk Fındık, Halit Aslan, Yunus Emre Yaylacı, Rasime Şüheda Ekici, Berat Uluad ve Mehmet Mücahit Musuloğlu, Hatice Aslan, Mehmet Emin Tülü, Ene Aseman, Hasan Hüseyin Çaçan, Yavuz Selim Yaylacı, Mustafa Duruş ve Fatih Erbey isimleri var. Kübra Ertekin ise “Divan-ı Hafız/ Gazel III” adlı şiiri Farsçadan dilimize çevirmiş.

Öykülerde ise derginin editörü Ramazan Yıldız yanında; Şüheda Serdengeçti, Abdullah Akgündüz, Abdurrahman Cihat, Kürşat Aslan ve Abdülhamid Dindar imzaları var.

Naime Zengin “Gönül Sayfamda Vefa Mürekkebi” adlı yazısında, Haydar Ergülen’in “Vefa bazen unutmaktır” sözünden yola çıkarak unutmak ile vefa arasında bizim için bir köprü kuruyor. Muhammed Talha Kılıç ise “Vefayı Siyer’den Okumak” adlı yazısı ile Rasulullah’ın (sav) hayatında vefanın yerini aktarıyor. Mustafa Yücel, Ümmügülsüm Lafçı, Mahmut Emre Arslan, Murat Yel, Cihannüma Hatun, Şehriban Yalap, İzlâl Yıldız, Kerem Dal, Abdullah Fuad Kılınçlı yazıları ile Elif Kebapçı ise çizgisiyle dergide yer alan isimler.

Mahmut Emre Arslan ve Ramazan Yıldız, İbn Haldun Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Sekreteri Vahdettin Işık’la; Büşra Türkel ise Kemal Sayar ile bir söyleşi gerçekleştiriyor.

Lâ8’de son olarak İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi alanında öğretim görevlisi olan Yard. Doç. Dr. Gülüşan Göcen ile “Pozitif Psikoloji Bağlamında Vefa” adlı bir söyleşi ile yer alıyor.

 

 

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Granada’dan Dublinliler dosyası Granada’dan Dublinliler dosyası Granada, Soma’da hayatını kaybeden madencilere adadığı ...
Yusuf Tosun yazdı… Yusuf Tosun yazdı… "Bir şiirdi, şarkıydı benim için Boğaz. ...
Bülent Ata, Zarifoğlu’nun izinde… Bülent Ata, Zarifoğlu’nun izinde&# “Eve Gitmek İstemediğim Günler”in şairi, nihayet ...
Konuşmanın zamanı geldi… Konuşmanın zamanı geldi… Bizim için aslolan içi boş, anlamsız, ...
Mevsim Sonbaharsa Kitap Aşktır Mevsim Sonbaharsa Kitap Aşktır Fikir-düşünce dergilerinin esamisi bile okunmuyor. Edebiyat ...